Nezmaři – zima plná akcí

Nezmaři – zima plná akcí

S novým rokem jsme na pravidelných schůzkách odstartovali etapovou hru s tématikou olympijských her – už v létě nás totiž čeká letní olympiáda v japonském Tokiu. Na každé schůzce se konají týmové soutěže s tématikou nejen olympijských sportů, které jednotlivým týmům přinášejí body. Vítězný tým si po celkovém vyhodnocení, které proběhne na konci školního roku, odnese zajímavé ceny. 

I v zimě ale pořádáme nebo se účastníme víkendových výletů a akcí – v lednu jsme se zúčastnili tradičního zimního srazu turistických oddílů mládeže z MS kraje na Ostravici. Protože letošní zima má velmi mírný charakter, setkání bylo tentokrát bez sněhu, ale jako vždy se spoustou her, soutěží, zábavy a setkání s ostatními oddíly. V únoru jsme pak uspořádali výlet po okolí Bílovce. Navštívili jsme sousední obce Tísek a Bítov, a poznali zase kousek krajiny v našem blízkém okolí. Protože i tentokrát počasí připomínalo spíše jaro než zimu, udělali jsme i první letošní táborák a opekli na něm dobroty. 

Kdo si ale pravou zimu užil plnými doušky, byla naše členka a trenérka Aneta Dreslerová, která se zúčastnila extrémního horského závodu 24 hodin na Lysé hoře. Za tu dobu stihla vystoupat na královnu Beskyd 8x a ve své kategorii obsadila úžasné 5. místo.

V lednu se naši vedoucí zúčastnili celostátního sněmu Asociace turistických oddílů mládeže (ATOM), který se konal v Olomouci. Sněmu se zúčastnily i spřátelené organizace Skaut, Woodcraft, představitelé rakouských “TOMíků”, a také vzácní hosté jako čestný předseda KČT, primátor Olomouce a předseda České rady dětí a mládeže. Přivezli jsme si pro děti turistické pomůcky, ale hlavně nové kontakty a inspiraci na nový rok.

 

Michal Krchňák

TOM Nezmaři Bílovec

Přidat komentář