Image Alt

Aktivity Nezmarů

Turistické výlety

Chodíme po horách (Beskydy, Slovenská Fatra), kopcích, lesích a našem okolí. Každý měsíc máme nějaký výlet, např. do našich blízkých hor Beskyd.
Turistický oddíl znamená, že děláme především turistiku 😊 Absolvovali jsme v počtu 40 účastníků například přechod Velké Fatry na Slovensku (2018), plánujeme v roce 2019 přechod Nízkých Tater, ale nejvíce budeme stále navštěvovat Beskydy. Jedny z nejzajímavějších výletů oddílu byl přechod Rumunského Fagaraše, přestože tomu je již pěkná řádka let. Turistika je ovšem nejen o procházení se po pěkné přírodě, děti se musí naučit zodpovědně si nachystat baťoh, jídlo a pití, případné teplé oblečení nebo pláštěnku a vše si odnést na svých ramenech sebou.
Na naše výlety se můžete přidat i pokud nejste členové oddílu - pro plánované akce sledujte náš Facebook:

Akce

Účastníme se např.akce Ukliďme Česko (my jsme tedy uklízeli Bílovec), sportovních a jiných akcí v okolí Bílovce (např. Staroveské šlápoty, Běh Velkými Albrechticemi, Bílovecká padesátka, Běh na Bílovskou rozhlednu, Běh Starobělské Lurdy, apod.)
Na naše akce se můžete přidat i pokud nejste členové oddílu - pro plánované akce sledujte náš Facebook:

Turistické závody

Běháme a vyhráváme turistické závody. Máme v oddílu mistry a mistryně České republiky. Turistické závody v Bílovci také pořádáme (Český pohár, Mezinárodní). „Tento outdoorový sportovní závod je terénní běh v délce od 2 do 6 kilometrů, podle věkových kategorií. Trať je vyznačena fáborky (modré barvy pro nejmladší žactvo, bílé barvy pro mladší a starší žactvo a červené barvy pro dorostenecké kategorie a dospělé). Na trati je umístěna řada kontrolních stanovišť, které je nutné plnit bez chyb a co nejrychleji. Jsou to - stavba stanu, odhad vzdálenosti, hod míčkem, plížení, lanová lávka, vázání uzlů, orientace mapy, azimutové úseky, určování dřevin, turistických a topografických značek, poznávání kulturních památek a přírodních zajímavostí. Měří se čas strávený na trati a za nesprávně splněné úkoly jsou trestné minuty, které se připočítávají k času. Všechny kategorie běhají jako jednotlivci.“ (www.turisticky-zavod.cz)

Tábory

Na týdenní tábory s bohatým akčním programem jezdíme alespoň dvakrát za rok, z toho jednou u nás a jednou také na Slovensku.
Ve fotogalerii na facebooku si můžete prohlídnout jak to na takovém táboře vypadá i a u letního tábora v Piešťanech na Slovensku máme také popsané všechny aktivity.
V našem blogu si můžete přečíst jak se nám líbílo a co jsme zažili na letním táboře v Čechách u Prahy.

Schůzky a tréninky

Mimo sezónu se scházíme jednou týdně v Sokolovně, kde hrajeme hry, trénujeme a učíme se. Během sezóny se scházíme dvakrát týdně venku, většinou na Střelnici a více se věnujeme přípravě na turistické závody.
Scházíme se nově buď v Sokolovně nebo v naší nové Klubovně v opravené budově České Besedy (jež byla od roku 1931 centrem kulturního života české menšiny v Bílovci).
Přijď se podívat na naši schůzku aby jsi viděl(a), čemu se věnujeme a jestli by vás tě bavilo.

Besedy se zajímavými osobnostmi

Účastníme se besed s inspirativními a zajímavými lidmi, především z našeho okolí. Jednalo se např.o besedu s Jiřím Kleinem a jeho výstupu na hory v Jižní Americe, nebo naše osobnosti z okolí v rámci Bíloveckého Majáku, organizovaném týmem Idea spot. Na pozvání z České Televize jsme se také účastnili natáčení pořadu Dobré ráno. Na naše besedy se můžete přidat i pokud nejste členové oddílu - pro plánované akce sledujte náš Facebook: