Image Alt

O nás nezmarech

Cílem našeho oddílu je vytvářet podmínky pro celkový rozvoj dětí. Umožnit dnešním dětem zažít to, co nám kdysi umožnili zažít starší generace vedoucích – mít možnost stát se součástí dobrého kolektivu a vytvořit si kamarádské vazby pro celý život, umožnit dostatek pobytu v přírodě, dát alternativu pasívní zábavě, možnost seberozvoje pro tělo i ducha jednak skrze tréninky vedené mistry ČR a studentkami tělovýchovy ale také díky různým besedám se zajímavými osobnostmi.

TOM znamená turistický oddíl mládeže. Turistický znamená, že děláme turistiku – tedy výlety do hor (např. do blízkých Beskyd, na slovenskou Fatru, před lety jsme také udělali přechod Rumunského Fagaraše – ano to je v Transylvánii, domova hrabě Drákuly).

Mimo turistické výlety se hodně věnujeme i turistickým závodům – a jsme v nich jako jednotliví členové i jako oddíl velice dobří – jsme v republice známý a obávaný oddíl! Máme mistry a mistryně republiky, některé i vícenásobné.

Také se scházíme v naší klubovně a v Sokolovně, kde hrajeme hry, učíme se a také trénujeme na závody.

 

Zajímavosti z historie oddílu

Turistické svatby

Kdysi na jedné z turistických akcí „Kopřivnická 25ka“ potkala dcera zakladatelů svého budoucího muže a do půl roku byla první turistická svatba. Novomanželé inspirovali i další mladé a tak jsme zažili ještě dvě turistické svatby – novomanželů Kafkových a později Kořenkových. Jak je vidět, prostředí hor a přírody je inspirující.

Střídání generací

Některé turistické rodiny jsou již třígenerační. Z těch prvních to jsou rodina Koziolova ( + Hermanova), Řeháčkova ( + Slavíkova), Bártova ( + Pokludova) .

Dalšími „turistickým“ rodinami byli rodina Hoňkova, Selešiova, Bzonkova, Mendlova, Krejčí, později rodina Kubesova, Žmijova, dnes  rodiny Richterova, Richtárova, Valáškova a další.

Lidka a Pepa Bártovi byli právě Ti, kteří se zasloužili o další fungování oddílu téměř po 40 let. Ještě i  v současnosti aktivně a obětavě pomáhají kde je potřeba, především při přípravě, zajištění a organizaci  turistických závodů.

Oddíl Nezmaři Bílovec existuje od roku 1974, kdy byl pod TJ Spartak Bílovec založen paní Věrou Koziolovou.

Cílem našeho oddílu je vytvářet podmínky pro celkový rozvoj dětí. Mít stabilní zázemí, reprezentovat Bílovec, udržet si podporu města Bílovec a umožňovat starším členům oddílů postupně přebírat zodpovědnost a stávat se sami vedoucími.

Mezi naše členy a členky patří především děti, z nichž nejmladší jsou v mateřské škole a na prvním stupni základní školy. Více než polovina chodí na druhý stupeň a máme taky středoškoláka.

Vedoucí oddílu jsou bez vyjímky bývalí členové. Naše trenérky jsou vesměs studentky tělovýchovy a sportovkyně.

Scházíme se v naší nové klubovně v budově České Besedy. Schůzky a tréninky probíhají v Sokolovně nebo venku na Střelnici.

Oddíl funguje díky členským příspěvkům ale dostáváme také částečně finance z TJ Spartaku a města Bílovec. V neposlední řadě nám přispívají také naši sponzoři.

Náš tým

Jakub Herman

Hlavní vedoucí a zdravotník TOM Nezmaři Bílovec. IT architekt.

Šárka Pokludová

Trenérka oddílu, mistryně ČR, studentka tělesné výchovy a matematiky.

Aneta Dreslerová

Trenérka oddílu, sportovkyně, turistka, studentka.

Jana Slavíková

Hospodářka, vedoucí TOM, vedoucí tábora TOM a rozhodčí turistických závodů. Vedoucí Bílovecké pošty.

Jiří Hruška

Vedoucí TOM, vedoucí horských výprav. IT expert.

Aleš Kubesa

Vedoucí oddílových schůzek. Závodník.

Martina Baudyšová

Vedoucí oddílových schůzek. Zdravotník.

Michak Krchňák

Vedoucí oddílových schůzek. IT manažer.