Shrnutí za rok 2018

Shrnutí za rok 2018

Zpráva o činnosti TOM  Nezmaři Bílovec za rok 2018

 

turistický oddíl mládeže zahájil svůj 44.ročník – rok 2018 pod vedením Jakuba Hermana, Jany Slavíkové, Šárky Pokludové v počtu 26 členů, z toho 18 dětí a mládeže a 8 dospělých. Ve druhé polovině roku přibyli další 4 členové a pro další rok projevilo zájem o členství již na 45 příznivců turistiky a pobytu v přírodě. V průběhu roku se k vedení přidaly také Aneta Dreslerová a Martina Baudyšová.

 

Zaměření oddílu během roku bylo jednak poznání našich hor a okolí, což představovaly výlety na Ostravici, Frenštát, okolí Jistebníku a Kotvice, Velký Javorník a Lysou horu. Zúčastnili jsme se 2 letních táborů – v červenci ve slovenských Piešťanech a v srpnu v Roztokách u Prahy. Podzimní prázdniny jsme strávili poznáním Jižních Čech v okolí Třeboně. Školní sezónu začal oddíl také táborákem s přespáním v přírodě v okolí Bílovce. Naši členové také několikrát pomohli s úklidem města v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko (Bílovec), Dne úklidu planety a také Dne Země. Na závěr roku nám profesionální záchranář Aleš Bárta připravil školení první pomoci.

 

Náš oddíl je zaměřen také na výkonnostní sport – turistické závody. Mimo pravidelné přípravy se členové účastní i projektu „Rozběháme Bílovec“ a každou středu pravidelně vybíhají od městské radnice spolu s kýmkoliv, kdo má zájem zvýšit svou fyzickou kondici.

Vysokou sportovní úroveň představují turistické závody, ať na krajské úrovni, tak na celostátním Českém poháru, až po Mistrovství ČR a Mistrovství ČR smíšených dvojic. Nejlepší závodníci ČR, kde bylo i 13 závodníků z Bílovce, reprezentovali naši republiku na Mezinárodním mistrovství v tur.závodech ve slovenské Oščadnici u Čadce. Mezinárodními Mistry TZ se staly z našich řad žena Markéta Máchová (Kanioková), starší žákyně Sára Krchňáková a nejmladší žákyně Nela Valášková. Nela je pro letošní rok i Mistryní ČR a zvítězila ve všech závodech Českého i Krajského poháru.

I přes velkou konkurenci v rámci republiky projevují naši závodníci bojovnost a především odpovědnost v přípravě. Ta představuje jednak na pravidelné týdenní schůzky, od jara do podzimu během závodů  společné tréningy 2-3x týdně a i individuální přípravu.

 

Naše členky (Aneta Dreslerová a Markéta Máchová) se rovněž umístily na horském maratonu Beskydská sedmička (B7) závodu v extrémním přechodu Beskyd (běh cca 100km horským terénem s převýšením odpovídajícím výstupu na druhou nejvyšší horu světa K2).

 

Pro rok 2019 připravujeme závod Českého poháru v Bílovci, kdy v našem městě přivítáme přes 300 účastníků z celé naší republiky.

 

Nová klubovna oddílu v prostorách České Besedy umožní našim členům věnovat čas teoretické přípravě v důstojném a v moderním a příjemném prostředí, za což patří velký dík vedení TJ Spartaku a Města. Úspěchy našich závodníků a dobrá parta přivádí do našeho oddílu i další příznivce a kamarády.

O naši činnosti se může informovat i široká veřejnost na našich webových stránkách (www.nezmaribilovec.cz), na našich akcích přivítáme všechny přátele pohybu a pobytu v přírodě.

Děkujeme také našim sponzorům (např.firmě MSV Studénka), TJ Spartak, Městu Bílovec, rodičům našich členů za dary, díky kterým jsme mohli vybavit jednak klubovnu, ale také oddílové trika a reprezentační dresy.

 

Přidat komentář