Letní Tábor – 50. Slovenské setkání TOM Košice 1.-7.7.2019

Letní Tábor – 50. Slovenské setkání TOM Košice 1.-7.7.2019

Prázdniny začínají a my jsme je zahájili tradiční účastí na setkání TOM, tentokrát v Košicích. Cesta byla daleká a horká, a tak jsme si ji zpříjemnili polední přestávkou na Kolibě u Ružomberoku. Po 16.hod.jsme úspěšně dorazili na ubytovnu internátu.

Slovenští organizátoři opět připravili pestrý program, takže nás čekaly výlety, ale i koupání či soutěže. A samozřejmě účast na slavnostním zahájení jak srazu mladých turistů, tak dospělých turistů, který začal ve čtvrtek.

A ty nejzajímavější zážitky?

První den po výletě jsme se svezli historickým vláčkem, kde průvodčí byli stejně staří jako my.

Druhý den jsme společně se slovenskými oddíly vyrazili na prohlídku Košického hradu, který by byl jeden z největších, kdyby byl býval dostavěn.

V dalších dnech jsme spolu s oddílem z Ostravy a Frýdlantu zajeli autobusem na prohlídku Tokajského vinného domu, kde jsme sice nemohli ochutnávat, ale nakoupili jsme dárky rodičům. Také jsme absolvovali výlet od jeskyně Domica k zajímavému objektu – propasti, kde je věčný led. Kromě těchto akcí jsme se stihli také okoupat v jezeru Čaňa a na koupališti v Košickém městském parku. Večer jsme chodívali na procházku za zmrzlinou do historického centra Košic, kde je úžasná zpívající fontána.

V druhé polovině týdne jsme si zabojovali ve dvouetapové soutěži a jako vždy jsme získali první až třetí místa (Sára, Tomáš, Darča, Kryštof).

Oba srazy byly zakončeny pěkným divadelním představením o legendě vzniku Kriváně. Odjížděli jsme v neděli, unaveni horkem, ale spokojeni s programem a celým průběhem našeho pobytu.

 

Fotky v galerii na oddílovém Facebooku: http://www.facebook.com/NezmariBilovec/

Přidat komentář